Ergonomiska darba vide, strādājot attālināti

Arvien vairāk cilvēku strādā attālināti. Tam ir savas priekšrocības, taču nevajag aizmirst, ka šāds darba izpildes veids prasa tikpat lielu piepūli, kā strādājot no biroja. Lai darbs no mājām būtu produktīvs, jārada ergonomiska darba vide.

Mugurkaula veselībai

Daudzas stundas strādājot pie datora, mugurkauls tiek pamatīgi noslogots. Tāpēc ļoti svarīgi ir ieņemt pareizu sēdēšanas pozu. Mugurai jābūt pilnībā atbalstītai pret krēsla atzveltni, bet datorkrēslam – regulējamam. Atzveltnei jābalsta mugura jostas un krustu zonā, kā arī visā mugurkaula garumā atbilstoši tā dabiskajam izliekumam.

Lai nerastos muguras sāpes, jāievēro sekojoši ergonomikas principi:

  • Nedrīkst sēdēt sakumpis un liekties uz priekšu;
  • Visas darbam nepieciešamās lietas jānovieto sasniedzamā attālumā;
  • Jāsēž pēc iespējas tuvāk galdam;
  • Iespējami biežāk jāizstaipās un jāizkustas

Saudzē redzi

Ilgstošs darbs pie datora rada lielu slodzi arī redzei. Lai nenāktos sasprindzināt redzi, pareizi jānoregulē datora monitors. Darba virsmām jābūt matētām, lai izvairītos no atspīduma uz ekrāna. Pats dators jānovieto perpendikulāri logam un citiem ekrāniem.

Datora monitors regulāri jānotīra ar speciāli tam paredzētām salvetēm. Attālumam no acīm līdz monitoram jābūt 60 cm. Augšējai teksta rindai jābūt zem acu līmeņa.

Ieguldījums veselībā un uzņēmējdarbībā

Klasiskie ergonomikas principi jāievēro kā, strādājot birojā, tā arī veicot darba pienākumus attālināti. Katram cilvēkam darba vide jāpielāgo individuāli, ievērojot pamatprincipus. Daži lielie darba devēji palīdz saviem darbiniekiem uzlabot darba vidi mājās: piešķir finansējumu nepieciešamā aprīkojuma iegādei, iegādājas vingrošanas paklājiņus un bumbas, organizē sporta treniņus tiešsaistē.

Uzņēmuma ieguvums – uzlabojas darbinieku veselība, samazinās apmaksāto darba nespējas lapu skaits, nerodas arodslimības. Vesels darbinieks produktīvāk strādā un dod lielāku pienesumu.

Ja par darba vidi jārūpējas Jums pašam un tas prasa finansiālus ieguldījumus, aizdevums atsevišķās situācijās var palīdzēt, taču tā kā tie ir dažādi izlasiet šo rakstu un atcerieties, ka aizdevums ir atbildība!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *