Dzīve bez kredītkartes.

kredītsVai jūs varētu dzīvot bez kredītkartes un joprojām dzīvot, kā normāls cilvēks? Visticamāk atbilde ir tāda, ka jūs varēsiet dzīvot bez kredītkartes, bet, vai jūs tiksiet uzskatīts par normālu cilvēku?

Kredīti un kredītkartes ir ikvienai vidusmēra ģimenei, un tas nozīmē, ka ikviena vidusmēra ģimene ikmēnesi lielu daļu savu ienākumu novirza kredītu apmaksai. Plus, kas ir vēl sliktāk, lielākajai daļai cilvēku kredītkartes izraisa vēlmi tērēt arvien vairāk naudas nekā var atļauties, kas noteikti nav prātīgi, jo tiek tērēta nauda, kas būtībā nav nemaz nepieder.

Pirmā lieta, ar ko vajadzētu sākt, lai atbrīvotos no kredītkartēm, būtu jāmaina sava un apkārtējo cilvēku attieksme pret kredītiem. Jums būtu jāsāk apzināties, ka kredīti nozīmē to, ka jūs tērējat naudu uz procentiem. Tāpat jums ir jāatmet ilūzija, ka kredītkartes ir nepieciešama mūsdienu dzīves sastāvdaļa.  Tas ir tikai plaši izplatīts mīts un pārāk daudzi cilvēki tam tic.

Kad būsiet apņēmības pilns mainīt savu dzīvesveidu, ķerieties klāt sava budžeta plānošanai, lai vairs nekad jums nebūtu nepieciešamība izmantot kredītus kā glābšanas riņķus pie pārlieku lieliem tēriņiem.  Zināms, ka daudziem palīdz tikai skaidras naudas sistēmas ieviešana, tādējādi kontrolējot to, cik daudz naudas jums patiesi pieder un cik varat tērēt. Protams, mūsdienās to ir grūti ieviest, jo pastāv virkne maksājumu, kurus var veikt tikai internetā. Taču šiem maksājumiem varat uzturēt bankas kontu ar konkrētu naudas summu šo pārskaitījumu veikšanai.

Pastāv arī mīts, ka kredīti ir nepieciešami, lai paaugstinātu savu kredītreitingu. No vienas puses, var piekrist šim apgalvojumam, jo patiesi kredītvēsture ir viens no faktoriem, kuru vērtē bankas, apsverot iespēju piešķirt ilgtermiņa kredītu. No otras puses, kredīti nozīmē, ka jūs izmantojat naudu uz nomaksu, tādējādi pārmaksājot uz procentu maksājumu rēķina. Šī nauda, kuru pārmaksājat aizdevējam, varētu tikt atlikta un galu galā iekrāta paprāva naudas summu, kuru izmantot lielāku pirkumu veikšanai.

Interesants ir fakts, ka liela daļa cilvēku izmanto kredītkartes, jo tā jūtas drošāk, jo šī nauda tiek aizsargāta ar PIN kodu. Tomēr jāsaka, ka mūsdienās ir samērā augsts hibernoziegumu risks, kad hakeri var uzlauzt banku vai privātpersonu kontus un nozagt naudu no tiem. Tāpat kredītkarte var tikt nozagta, nozogot maku uz ielas vai sabiedriskā transportā.

Tātad iemesli, kādēļ cilvēki izvēlas kredītkartes, ir dažādi, un jums ir jāizlemj, vai dzīve bez parādsaistībām, kas vienlaikus nozīmē lielāku pirkumu atlikšanu uz vairākiem gadiem, kamēr iekrāsiet šo naudas summu, ir jums piemērota, lai savu dzīvi varētu nodēvēt par normālu 21.gadsimta dzīvi. Taču tas ir iespējams, viss ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un nostājas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *