Dūmvadi, kas piemēroti apkures katliem.

rgj.lv dūmvadiMūsdienās ļoti populāri ir dažāda veida alternatīvās apkures katli, kas ir izdevīgāki par parastajā krāsnīm, it īpaši, ja nepieciešams apkurināt telpu ar lielu platību vai interjerā vietas krāsnij nav, jo vienkārši neiederas. Apkures katli ne tikai dod lielāku siltuma atdevi  kā parastās krāsnis, bet arī ir ekonomiskāki, jo patērē mazāk resursu un ilgāk pilda savu funkciju. Atkarībā no tā, kāda veida apkures katls ir uzstādīts katrā mājā, arī skurstenim ir jābūt attiecīgi pielāgotam šim apkures veidam, lai varētu pilnvērtīgi funkcionēt un nerastos situācijas, kas var novest par pie dūmvada nelaimes – sagrūšanas, sadegšanas un tamlīdzīgām problēmām. Dūmvadu atbilstību apkures sistēmas prasībām nosaka skursteņslauķis un apkures sistēmas pievienošanas speciālists, tādēļ neiesakām apkures katlus un citas apsildes iekārtas dūmvadam pievienot pašrocīgi. Dūmvada profilaktiskā tīrīšana vai apkope ir jāveic vairākas reizes gadā gan apkures sezonā, gan pēc tās, lai būtu drošība.

Kādi ir populārākie apkures katli?

Apkures katlu veidi ir ļoti dažādi gan funkcionalitātes, gan ietilpības ziņā, tādēļ izvēle, lai iegādātos sev piemērotāko, lētāko un ekonomiskāko variantu, noteikti būs un par to satraukties nevajadzētu. Populārākie apkures katlu veidi mājsaimniecībām ir:

  • Gāzes apkures katli;
  • Cietā kurināmā apkures katli;
  • Apkure ar elektrību, u.c.

Katram no šiem apkures veidiem noteikti, ir savi plusi un savi mīnusi, bet par spīti tam, tie vienalga ir izdevīgāki un patērē mazāk resursu. Apkure ar elektrību viennozīmīgi ir dārgākais no apkures veidiem, ņemot vērā arī jaunos elektrības tarifus, tādēļ iesakām apsvērt kādu no citiem apkures katlu veidiem.

Dūmvads.

Dūmvadi  noteikti ir speciāli jāaprīko ar visu nepieciešamo, kas nepieciešams katram apkures veidam. Nepareizi izbūvēti vai jau savu laiku nokalpojuši dūmvadi ir viens no lielākajiem draudiem mājas drošībai, jo tas var iegrūt, aizdegties, un tas var notikt ne tikai no tā vecuma vai defektiem, bet arī no tā, ka dūmvadam ir pievienota nepareiza apkures sistēma, kas veicina dūmvada bojāšanos.

Dūmvadi un skursteņi – RGJ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *