Dokumentējam braucienu uz mājām!

videoreģistratoriAtmiņas ir laba lieta, tomēr ekrānā skatāms video – daudz labāks pierādījums! Tieši tāpēc brīdī, kas mums populāri kļuva videoreģistratori, daudzi steidzās tos iegādāt un uzstādīt savās automašīnās. Ne jau tikai tāpēc vien, ka tas būtu moderni vai tehnoloģiski advancēti – galvenokārt tāpēc, ka videorēgistrators piefiksē situācijas uz ceļa ar augstu precizitāti – gan tos gadījumus, ko vēlamies izmantot kā pierādījumus, ja nepieciešams, policijā, gan tos gadījumus, par ko mājās vēlāk var pasmieties, skatoties kopā ar draugiem. Un tomēr – ne visas mazās kastītes ar “actiņu” ir vienādas – arī viedeoreģistratoriem ir parametri, kas nosaka – kurš labāks, jaudīgāks, kvalitatīvās un tā tālāk.

Piemēram – neņemot vērā visas standarta funkcijas, un kuru kvalitātes pakāpi labāk izvēlēties (pie tā atgriežoties nedaudz vēlāk), videoreģistratori ar GPS uztvērēju un G senstoru  ļauj pilnā mērā atspoguļot automašīnas kustības īpatnības kādā konkrētā laika posmā, uzņem notiekošo priekšā un aizmugurē, arī salonā! Aizraujoši vai ne! Tomēr arī praktiski – vislabāk izmantot videoreģistratoru ar labu izšķirtspēju, skaņas ierakstu, nakts filmēšanas iespēju un GPS, jo tieši pēdējais var būt īpaši noderīgs neparedzētākajās situācijās. Piemērs – videoreģistrators ar GPS var atrisināt situāciju saistībā ar ātruma pārkāpšanu – kādā tiesā, šāds ieraksts palīdzēja noskaidrot lietas apstākļus, jo auto uzstādītās GPS iekārtas rādījumi nesakrita ar policijas uzrādītajiem. Te gan ir svarīga precizitāte un sinhronizācijas biežums, kas jāveic pašam – jo biežāk, jo labāk.

Tomēr pašā būtībā, videoreģistrators tāda vienkārša ierīcīte vien ir, kas sastāv no videokameras, mikrofona un SD kartes, kurā saglabājas viss uzfilmētais materiāls. Pats būtiskākais videoreģistratoram ir optika – galvenais, lai var kvalitatīvi dokumentēt notiekošo uz ceļa – lai ir skaidrs un labs attēls. Lai fiksētu ne tikai to, kas notiek auto priekšā, bet arī vairākas joslas uz vienu un otru pusi, vajadzīgs objektīvs ar uztveres diapazonu no 110 līdz 140 grādiem. Tā kā videoreģistratoru stiprinām pie priekšējā stikla, svarīgi, lai tas netraucētu šofera redzamībai, tāpēc labāk iegādāties mazu un kompaktu, nevis milzīgu un traucējošu ierīci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *