Digitālās fotokameras un fotoaparāti – kā tie radušies?

jaunas digitālās fotokameras; lietoti fotoaparāti

Šķiet nevaram pārvērtēt fotogrāfijas nozīmi mūsu gadsimta cilvēka ikdienā, kas pilna emociju, krāsu un mirkļu, kas jāiemūžina. Ja vēl pirms 100 un pat 50 gadiem fotoaparāts bija iespēja reizi gadā, vai pat retāk, iemūžināt sevi un ģimenes locekļus, tad pašlaik mums ir iespēja iemūžināt un apskatīt katru savas dzīves minūti. Vienīgā atšķirība ir pašas fotogrāfijas formai un veids, kā uz to skatāmies. Vienalga, vai īpašumā ir jauni vai lietoti fotoaparāti, tas ļauj pasauli ieraudzīt savādāk un saglabāt sev tīkamos mirkļus.

Fotoaparāti ir unikālas ierīces, kas rada attēlus gaismas jutīgā vidē, ierakstot elektromagnētisko starojumu. Attēlu sensoru var izmantot, lai attēlotu attēlus elektroniski, vai arī var izmantot gaismas jūtīgu materiālu, piemēram, fotografēšanas plēvi, lai tos varētu ķīmiski uztvert. Pirmās fotogrāfijas bija ierobežotas to krāsu formā un bija tikai melnā un baltā krāsā. Bet ar eksperimentiem un atklājumiem bija iespējama krāsu uzskaite, tāpēc šodien digitālajā gadsimtā ir izgudroti daudzi citi īpašie efekti un jaunas digitālās fotokameras rada brīnumus, kādi brīžiem pat neeksistē dabā.

Fotogrāfija ir grieķu izcelsmes vārds 

Vārdam “photography”, ko izmantojam ikdienā, ir Grieķijas izcelsme. Tas nāk no “fotogrāfijām”, kas nozīmē gaismu un grafēnu, kas nozīmē izdarīt. Termins pirmo reizi tika izmantots 18. gadsimta 30tajos gados. gados. Patiesībā, ar šo vienu terminu tiek saistīti divi vārdi: zīmējums un gaisma. Senāki formulējumi fotogrāfijai ir par saules izdrukas vai heliogrāfi. Fotoaparāts ir ierīce, kas ļauj attēlā apskatīt pasauli tādu, kāda tā ir. Jaunas digitālās fotokameras ļauj pasauli redzēt pat vēl īpašāku.

Vecākā fotogrāfija, kas joprojām pastāv, tika izveidota 1826. gadā un to fotogrāfēja Joseph Niepce. Viņš izmantoja pulētu alvas lapu, kuru viņš padarīja gaismas jutīgu, uzklājot plānu bitumena kārtu. Tā ir dabiski ražota naftas darva, kuru viņš izšķīdināja lavandas eļļā, uzklāja uz alvas virsmas un atstāja to nožūt. Pēc ekspozīcijas fotokamerā apmēram 8 stundas, bitumens iegriezās. kļuva vienkāršāka un ekspozīcijas laiki bija ievērojami samazināti. Jauno digitālo fotokameru iespējas ir neierobežotas un par šīm lietām vairs nav jādomā.

Kodak ir senākie fotoaparāti

Pirmais fotoaprāts bija studijas kamera, kas stāvēja uz statīva un tika izmantotas stikla fotografēšanas plāksnes. Lai padarītu fotokameras praktiskākas, Kodak 1922. gadā nāca klajā ar kompaktu saliekamo fotoaparātu. Pēc tam tirgū nonāca 135 filmas kameras, un Polaroid tūlītējās fotokameras. Un, ieviešot personīgos datorus un digitālos tēlus, digitālās fotokameras sāka savu veiksmes virzību. Protams, šodien gandrīz ikviens mobilais tālrunis ir aprīkots ar savu “ digitālo fotoaparātu”  un lielākajai daļai modeļu jau ir iebūvēta kamera. Protams, vēsturiski šādus lietotos fotoaparātus iegūt ir grūti un tie ir vien kolekcionāru kolekcijās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *