Dabīgie līdzekļi stiprai veselībai

vitamīniLai gan vairāku slimību ārstēšanā nav iespējams iztikt bez ķīmiski radītiem medikamentiem, veselības stiprināšanai un ziemai raksturīgo saslimšanu profilaksei labāk izvēlēties dabīgus un ne tik agresīvus līdzekļus. Dabīgās vielas cilvēka organisms labāk uzsūc un pārstrādā, turklāt tās ir arī grūtāk pārdozēt.

Lietojot savā uzturā augļus, dārzeņus, kā arī citus, vērtīgas vielas saturošus produktus, tiek stiprināta imunitāte un uzlabots kopējais veselības stāvoklis. Ar dabīgo līdzekļu palīdzību iespējams ārstēt arī tādas ziemas periodam raksturīgas vīrusu izraisītas saslimšanas kā, piemēram, saaukstēšanos un iesnas.

Kādus dabīgos līdzekļus izvēlēties veselības stiprināšanai?

Imunitātes stiprināšanā, ziemas periodā, galveno lomu spēlē C, A un E vitamīni.

C vitamīns dabā sastopams citrusaugļos, dažādās ogās, piemēram, upenēs un dzērvenēs, kivi, cidonijās, mežrozīšu augļos, kāpostos un daudz kur citur. Vislielākā vitamīna koncentrācija būs atrodama svaigos augļos un dārzeņos, taču to var iegūt arī no saldētām ogām un produktiem, kas termiski apstrādāti pavisam īsu laiku.

Vērtīgi A vitamīna jeb retinola avoti ir piena produkti, olas, aknas, tumši zaļie, dzeltenie un oranžie augļi un dārzeņi. Bez imunitātes stiprināšanas A vitamīns nodrošina arī redzes, dzirdes ožas un garšas sajūtas normālu funkcionēšanu.

E vitamīnu ikdienā varam uzņemt ar augu eļļām, sviestu un dzīvnieku taukiem, pākšaugiem, riekstiem, raugu, zaļumiem un citiem produktiem. E vitamīns jeb tokoferols ir ļoti nozīmīgs organisma aizsargspēju procesos, tāpēc it īpaši ziemas laikāsavā ikdienas uzturā vajadzētu iekļaut kādu treknāku un sātīgāku produktu.

Cīņā pret saaukstēšanos un tās izraisītājiem var izmantot arī kapātus sīpolus vai rutkus, kuru sastāvā ir sinepju eļļa. Sinepju eļļai piemīt dezinficējošas, pretiekaisuma un pretmikrobu īpašības. Tāpat uzturā var iekļaut medu un asos piparus, kas palīdz cīnīties pret baktērijām un uzturēt veselību visa gada garumā.

Aptiekās nopērkamie dabīgie preparāti

Papildus vitamīnu un citu organismam svarīgu dabīgo vielu avotiem ikdienas uzturā, pastāv iespēja lietot aptiekās nopērkamos preparātus, kuri satur šo vielu koncentrātus. Dabīgo vielu preparāti nespēj aizstāt pilnvērtīgu uzturu, taču ir lielisks veids, kā novērst viena vai vairāku svarīgu elementu trūkumu organismā.

Efektīvāko rezultātu iegūsiet tad, ja papildus uzturam lietosiet tikai konkrētu organismam trūkstošo elementu vai elementu kopumu, piemēram, ziemas periodā papildus uzņemsiet C vitamīnu. Lai gan multivitamīnu kompleksa lietošana šķiet visai vilinoša un varētu domāt, ka, uzņemot pēc iespējas dažādākas vielas, iespējams nodrošināt pilnvērtīgāku organisma aizsardzību, tajos esošo vielu koncentrācija ir ļoti maza, turklāt vairākas vielaskonkrētajā brīdī var izrādīties liekas.

Svarīgi atcerēties, ka nepareiza dabīgo preparātu lietošana var radīt negatīvas sekas, tāpēc pirms to lietošanasvēlams konsultēties ar farmaceitu vai rūpīgi izlasīt lietošanas instrukciju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *