CSN tests

CSN tests

Ceļu satiksmes noteikumu pārbaudes tests ir jākārto ikvienam, kurš ir izlēmis iegūt vadītāja apliecību kādā no kategorijām. Sagatavoties teorētiskajam eksāmenam var gan no ceļu satiksmes noteikumu (CSN) un uzdevumu grāmatām, gan pildot online testu CSDD mājas lapā, jo eksāmens sastāv no tiem pašiem vai līdzīgiem jautājumiem. Savas teorijas zināšanas var pārbaudīt, mācoties un pildot testu no mācību grāmatām, bet ne vienmēr tas ir visērtākais veids, jo teorija prasa vairākkārtīgu sistemātisku jautājumu atkārtošanu un iegaumēšanu.

Tieši tāpēc auto skolas un CSDD piedāvā tiešsaistē izpildīt CSN testu. Autoskolu testi var būt nedaudz atšķirīgi, bet tie ir maksimāli pielīdzināti tam, kāds izskatās CSDD eksāmens. Ir gadījumi, kad auto skolām nākas saņemt sūdzības par to, ka autoskolu eksāmeni savos testos izmanto atšķirīgus vizuālos materiālus, atbilžu variantus un to kārtību. Šajā gadījumā kursantiem ir jāsaprot, ka ir jācenšas iedziļināties katra jautājuma būtībā, nevis atcerēties attēlu un pareizās atbildes numuru, jo arī CSDD eksāmena biļetes var tikt papildinātas ar jauniem jautājumiem, ko neietver šī programma. CSN tests, tāpat kā valsts teorētiskais eksāmens iekļauj dažādus jautājumus:

 • Latvijas Republikas ceļu satiksmes noteikumi;
 • Ceļu zīmes, apzīmējumi;
 • Drošas transporta līdzekļa vadīšanas tehniskie aspekti;
 • Vispārīgie noteikumi saistībā ar automobiļa ekspluatēšanas tiesībām;
 • Faktori, kuri var sekmēt avārijas izraisīšanu;
 • Ceļu satiksmes drošība un administratīvā, kriminālā un citu autovadītāja atbildība;
 • Pirmās medicīniskās palīdzības sniegšana;
 • Automobiļa uzbūves elementi, kuru stāvoklis var apdraudēt ceļu satiksmes kustības drošību.

Jāatceras, ka CSDD teorētiskajā eksāmenā vairāki jautājumi no 30 ir atšķirīgi no testu grāmatā publicētajiem. Ar to pilnīgi pietiek, lai CSN eksāmenu nenokārtotu pretendents, kurš testu grāmatu zina no galvas, bet pavirši pievērsies tam, lai teorētiskās zināšanas tiktu apgūta pietiekošā līmenī. Lai CSN eksāmenā iztiktu bez pārsteigumiem un nevajadzīgi pieļautām kļūdām, ir jāiepazīstas ar tiem CSDD datorizētajā eksāmenā uzdotajiem jautājumiem, kuru testu grāmatā nav.

Testam atvēlētajā laikā uz visiem jautājumiem jāatbild pēc kārtas, proti, nav iespējas izlaist jautājumu un atgriezties pie tā vēlāk. Jautājumu un pieļaujamo kļūdu skaits, atbilžu sniegšanas laiks dažādām kategorijām CSN testā ir šāds:

 • A un B kategorija sastāv no 30 jautājumiem 30 minūtēs, pieļaujamo kļūdu skaits – 3 kļūdas.
 • Kravas automobiļa vai autobusa vadītāja kvalifikācijas ieguvējam – uz 35 jautājumi 30 minūtēs, pieļaujamas 3 kļūdas.
 • Mopēda vadītājiem tie ir 20 jautājumi 20 minūtēs, pieļaujamas 2 kļūdas.

Teorijas vieglāku un ātrāku iegaumēšanu veicina arī aktīva līdzdalība visās autoskolas nodarbībās. Lai gan iespēja kārtot testu tiešsaistē ir lielisks palīgs mācību procesā un zināšanu nostiprināšanā, ir jācenšas apmeklēt katru nodarbību un pierakstīt, iezīmēt pasniedzēja stāstīto un demonstrēto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *