Ceļvedis piemērota guļammaisa izvēlē

guļammaisiNakšņošana brīvā dabā ir aizraujošs piedzīvojums, taču, lai prieks netiktu sabojāts, nepieciešams izvēlēties atbilstošu inventāru. Viena no svarīgākajām lietām, par kuru būtu jāpadomā, ja plānojat palikt pa nakti, piemēram, teltī, ir kvalitatīva guļammaisa iegāde. Protams, ir pašsaprotami, ka plašajā guļammaisu piedāvājumā iespējams ātri vien apjukt, tādēļ sniegsim jums dažus padomus, kas noderēs šīs preces iegādē.

Kādiem faktoriem jāpievērš uzmanība, izvēloties guļammaisu:

  • Lielākoties sastopami divu tipu guļammaisi – kokons jeb mūmija un segas tipa. Pirmā tipa guļammaisi parasti ir ar rāvējslēdzēja aizdari, un tiem iespējams atvērt tikai vienu malu. Savukārt segas tipa guļammaisi, kā jau parāda to nosaukums, izmantojami arī kā segas. Der atcerēties, ka “mūmijtipa” guļammaisos ilgāk saglabāsies siltums, kā arī tie būs vieglāki. Tāpat var izvēlēties gan vienvietīgus, gan divvietīgus guļammaisus.
  • Guļammaisa materiāls. Ir jāpievērš uzmanība ne tikai guļammaisa iekšpusei, bet arī ārpusei. Apdarē lielākoties tiek izmantots neilons, izņemot gadījumus, kad guļammaisi ir pildīti ar dūnām, jo tad ārpuse tiek veidota no materiāla, kas nelaiž cauri ūdeni. Tajā pašā laikā, ir jāpievērš uzmanība tam, vai audums, no kāda gatavots guļammaiss ir ne tikai ūdens noturīgs, bet arī elpojošs. Ir labi, ja tā iekšpusē ir dabīgs materiāls, piemēram, kokvilna.Ja vēlaties iegādāties guļammaisu, kas kalpos vairāk nekā vienu vai divus gadus, izvēlēties tādu, kurš gatavots no ūdensnecaurlaidīga materiāla.
  • Guļammaisa pildījums. Parasti sastopami trīs veidu pildījumi – dūnas, sintepons vai sintētiskās šķiedras. Dūnas ir kvalitatīvākais materiāls, jo tas ir viegls, taču labi izolē siltumu. Šādos guļammaisos pilda ūdensputnu dūnas, kas jau dabiski ir klātas ar vielu, kura neļauj tām samirkt. Der zināt, kas dārgākās ir pūku pīļu dūnas savukārt zosu dūnas ir krietni lētākas. Guļammaisi, kas pildīti ar sinteponu vai sintētiskajām šķiedrām noteikti izmaksās lētāk nekā tie, kas pildīti ar dūnām. Lielākoties šādu guļammaisu izmantošanas maksimālā gaisa temperatūra ir –10 grādu robežās, tāpēc jāņem vērā, ka ar tiem nebūs iespējams doties ekstrēmākā ziemas pārgājienā. Taču šajā gadījumā jāņem vērā arī tas, cik slāņu ir guļammaisam – jo to ir vairāk, piemēram, četri, jo zemākā gaisa temperatūrā varēsit tos izmantot.
  • Guļammaisa svars un saspiešanas iespēja. Dūnu guļammaisi būs teju divas reizes vieglāki un arī vieglāk saspiežami nekā tie, kas pildīti ar sintētisku materiālu. Der zināt, ka tie arī ilgāk kalpos un nezaudēs savas funkcijas, salīdzinot ar mākslīgo materiālu.
  • Parasti ir sastopami trīs veidu guļammaisi – īsie, kas ir no 160 – 185 cm, pagarinātie, kas no 185 – 205 cm un īpaši garie, kas pārsniedz 205 cm. Pircējiem parasti iesaka iegādāties kādu no pirmajiem diviem veidiem, ja vien jūsu augums nepārsniedz 2 metrus. Cenu ziņā pirmo divu tipu guļammaisi ievērojami neatšķiras.

Ērti pirkt internetā:

http://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/turisms/gulammaisi

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *