Būtiskākie faktori pirmā velosipēda iegādē

Pirmais velosipēds

Vai atceries pirmo reizi, kad sēdies uz velosipēda? Adrenalīna pieplūdums manām piecgadnieka smadzenēm arvien spilgti saglabājies atmiņā vēl šodien – tas tik bija prieks un pārdzīvojums, kad pirmo reizi varēju dragāt pa sētu ar savu četrriteņu velosipēdu! Dzīvojām daudzdzīvokļu namā, bet pagalmā bija vesela sacīkšu trase – tur tad nu metu riņķi pēc riņķa kā apņēmīga sportiste! Un tad vēl tā diena, kad izdevās noturēt līdzsvaru tikai ar diviem riteņiem un izrādījās, ka tas nemaz nav tik grūti!

Patiesībā reti kuram tiešām jāmācas braukt ar velosipēdu, jo tas sanāk tik dabiski! Tomēr pirmais velosipēds – tas ir īpašs prieks un azarts! Arī iespēja pārliecināties par savām spējām – reti kurš ir patiesi slikts velosipēda vadītājs! Tas tāds mazais ķirsītis uz bērna pašapziņas kūkas, kas ļauj gūt pārliecību par sevi! Turklāt tā ir prasme, kas noderēs arī turpmākajā dzīvē. Laiku pa laikam sanāk iepazīt kādu, kas bērnībā nav iemācījies peldēt, bet cilvēku, kas nemācētu braukt ar riteni, gan neesmu satikusi vēl nekad!

Pirmais velosipēds ir būtisks pirkums gan bērnam, gan viņa vecākiem. Bērnu velosipēds jāizvēlas īpaši rūpīgi, jo tam ir jāatbilst gan bērnu anatomiskajām prasībām, gan augstākajiem drošības standartiem.

Ieskatoties piedāvājumu klāstā, jāsecina, ka izvēlē ir plaša – pārdošanā visdažādākie bērnu velosipēdi. Lai piedāvājumā orientēties būtu vienkāršāk, vērts ieskatīties dažos padomos.

Velosipēda izmērs

Viens no būtiskākajiem faktoriem ir velosipēda izmērs. Svarīgākais priekšnoteikums –  uzsēžoties uz velosipēda, bērnam jāvar ar abām pēdām nostāties uz zemes. Sēdekli augstāk novietot vajadzētu vien tad, kad bērns uz velosipēda jūtas pietiekami droši.

Lai arī iegādāties velosipēdu vairākiem gadiem uz priekšu var šķist laba doma, tomēr jāpatur prātā, ka bērna augumam un vecumam neatbilstošs braucamais būs pārāk smags un arī neparocīgs. Tas var mazināt braukšanas prieku.

Velosipēda konstrukcija

Uzmanība jāpievērš arī velosipēda konstrukcijai – tai jābūt veidotai tā, lai bērns atrastos pēc iespējas stabilākā pozīcijā. Tāpat jāseko līdzi, lai bērns, braucot ar velosipēdu, nav pārāk saliecies uz priekšu. Pretējā gadījumā rodas lielāks traumu risks.

Bremzēšanas sistēma

Viens no vienkāršākajiem bremzēšanas variantiem – bremzēšana ar pedāļiem. Gados mazākajiem velosipēdistiem ar šo variantu ir pilnīgi pietiekami. Lielākiem bērniem var izvēlēties velosipēdu ar divām neatkarīgām bremzēšanas sistēmām – rokas bremzi, kā arī iespēju bremzēšanai izmantot pedāļus.

Tas nepieciešams drošības nolūkos – situācijā, ja bērns nepaspēj noreaģēt un nospiest rokas bremzi. Būtiski arī, ka rokas bremze bērnu velosipēdiem nav tik spēcīga kā pieaugušo divriteņiem – tas ir vēl viens iemesls, kādēļ bremzēšana ar pedāļiem palīdzēs parūpēties par drošību.

Velosipēda ātrumi

Ja runa ir par pārslēdzamiem ātrumiem, jāņem vērā bērna vecums. Bērniem līdz 5 gadiem velosipēds ar ātrumiem nav nepieciešams. Savukārt lielākiem bērniem var iegādāties velosipēdu ar trīs un vairāk ātrumiem. Protams, jāatceras, ka iespēja pārslēgt ātrumus, bērnā sākotnēji var radīt apjukumu.

Velosipēda cena

Ne mazāk svarīgs faktors ir velosipēda cena. Izvēle ir liela un arī cenas dažādās tirdzniecības vietās var būtiski atšķirties. Tādēļ vērts aplūkot vairākas iespējas un tikai tad pieņemt lēmumu. Salīdzināt cenas var gan interneta veikalos, gan aplūkot piedāvājumu sludinājumu portālos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *