Būtiskākie faktori, izvēloties telti

teltisTeltis nopērkamas plašā izvēlē – atšķiras gan to izmēri, gan formas, materiāli un cenas. Tādēļ, kad aktuāla telts izvēle, uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem. Kādiem? Par to turpinājumā.

Konstrukcija

Viens no telts kvalitātes rādītājiem ir tās konstrukcija. Pieejamas dažādas teltis, tāpēc jāizvērtē, kādos apstākļos tā būs nepieciešama. Piemēram, ja telti plānots izmantot nelīdzenās vietās un arī stipri vējainā laikā, ieteicams dot priekšroku teltij ar krustenisko konstrukciju – šāda tipa teltis ir izturīgākas.

Telts uzstādīšanas laiks

Nozīme ir arī tam, cik ātri un vienkārši telti var uzstādīt. Pat, ja iegādāta jauna telts, pirms došanās ceļā, to vajadzētu salikt un pārliecināties, ka telts ir teicamā stāvoklī, netrūkst neviena detaļa.

Telts augstums

Būtisks kritērijs ir arī telts augstums. Teltis, kas paredzētas nelielam cilvēku skaitam, parasti ir zemākas. Ja telts nepieciešama garāka auguma cilvēkam, ieteicams izvēlēties daudzvietīgu telti.

Telts platība

Meklējot piemērotu telti, jāņem vērā, ka vietu tajā vajadzēs atrast arī somām, apaviem un citām mantām. Viens no variantiem ir iegādāties telti ar priekštelpu. Otrs – gluži vienkārši iegādāties lielāku telti.

Ūdens noturība

Būtisks faktors ir arī ūdens noturība. Tā tiek mērīta mm. Piemēram, teltis ar 2500 mm ūdens noturību, iztur arī spēcīgu lietu. Tas nodrošinās, ka telts netiks bojāta un, protams, nelaidīs cauri ūdeni.

Ventilācija

Būtisks elements ir arī ventilācija- īpaši, ja teltī plānots gulēt vairākiem cilvēkiem. Ventilācija samazina kondensātu telpā, atvieglo elpošanu.

Slāņu daudzums

Nopērkamas teltis ar dažādu slāņu skaitu. Vienslāņa telts ir vieglāka, taču, izvēloties šo variantu, labāk dot priekšroku teltij ar lodziņiem, lai teltī nerastos kondensāts. Divslāņu teltis ir divās kārtās. Iekšējā no tām parasti ir no viegla, elpojoša materiāla.

Dažādas teltis nopērkamas daudzveidīgā izvēlē, tāpēc vērts aplūkot vairāku tirdzniecības vietu piedāvājumu. To visvienkāršāk un ātrāk izdarīt internetā. Tur ne tikai pieejams plašs tūrisma preču klāsts, bet arī pieredzējušu ceļotāju ieteikumi, kas palīdzēs pieņemt pareizāko lēmumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *