Brauc uz Ēģipi? Apdrošinies!

ēģipte

Atvaļinājumu laiks… to gaida katrs. Lielākā daļa cilvēku parasti jau laicīgi izplāno, kā aizpildīt brīvdienas. Viens no veidiem, kā to darīt, ir doties ceļojumā. Iespēju ir tik daudz – var ceļot tepat, pa Latviju, kā arī atrast galamērķi, kurš atrodas daudzu simtu un pat tūkstošu kilometru attālumā. Viena no vietām, kura vilinājusi ceļotājus no visas pasaules jau daudzus gadus, ir Ēģipte – sena valsts ar bagātīgām kultūras tradīcijām un attīstītu infrastruktūru.

Šī ir apbrīnojama zeme, kurā cauri gadsimtiem saglabājušies daudzi seni un vērtīgi arhitektūras pieminekļi, turklāt tās unikālā daba, ar šķietami bezgalīgiem tuksnešiem un fantastiskām mirāžām, ir neaizmirstams piedzīvojums ikvienam ceļotājam.

Ja plānojat, kurā gadalaikā doties uz Ēģipti, der atcerēties, ka būtībā to var apmeklēt visu gadu, bet piemērotākā sezona tūristiem ilgst no oktobra līdz aprīlim. Šajā periodā kūrortos pie Sarkanās jūras pulcējas sērfotāji un nirēji; vieni izbauda viļņus, citi – apbrīno krāšņos koraļļus. Klimats šajā valstī ir lielisks, kā arī viss pārējais – siltā jūra, smilšu pludmales, neskaitāmas viesnīcas, dažādi ekskursiju piedāvājumi un, protams, eksotika, kuru iespējams sastapt ik uz soļa. Vairāku unikālu detaļu kopums padara Ēģipti par neaizmirstamu ceļojumu galamērķi. Tomēr, pirms dodaties ceļā, neaizmirstiet parūpēties par sevi un saviem kompanjoniem, lai, atrodoties Ēģiptē, nevajadzētu lieki satraukties. Kā to izdarīt? Pavisam vienkārši! Atliek tikai ievērot dažus ieteikumus, kas padarīs jūsu brīvdienas neaizmirstamas!

Pirmkārt, laicīgi atrodiet sev piemērotāko un izdevīgāko tūroperatoru, kurš parūpēsies par to, lai jūs ne tikai atpūstos, bet arī pavadītu laiku lietderīgi, piedāvājot dažādas ekskursijas un apskates vietas, kuras apmeklēt gida pavadībā. Tomēr, kad būsit izvēlējušies iegādāties ceļojumu kādā no tūrisma aģentūrām, pārliecinieties, vai piedāvājumā ir iekļauta arī bagāžas pārvadāšana, nodokļi, ēdināšana un citi pakalpojumi.

Viena no svarīgākajām lietām, par kuru noteikti jāparūpējas ikvienam, kurš dodas tuvākos vai tālākos braucienos, ir ceļojumu apdrošināšana. Lai arī Ēģipte ir bijis iecienīts brīvdienu galamērķis, statistika rāda, ka tā ir arī salīdzinoši riskanta vieta, jo ceļotāji nereti pārvērtē savas iespējas un, apskurbuši no jaunās vides, nereti piemirst būt piesardzīgi, it īpaši, ja runa ir par pašu veselību.

Viens no populārākajiem gadījumiem, kad ceļotāji saņem apdrošināšanas atlīdzību, ir veselības problēmas. Vēlme izmēģināt dažādus tradicionālos ēdienus ir pašsaprotama, ja atrodamies citā valstī, taču diemžēl ne visi to dara, ievērojot piesardzību. Aptuveni ceturtā daļa no visiem gadījumiem, kad tiek izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība, rodas no saslimšanām ar gremošanas sistēmas un elpceļu infekcijām. Tūristi nereti mēdz pārēsties pārtiku, kura karstumā ļoti ātri sabojājas, kā arī ceļotāju vidū sastopama saslimšana ar laringītu – slimību, kas saistīta ar strauju temperatūras maiņu (augstā gaisa temperatūra ārā, nepietiekami noregulēts kondicionieris viesnīcu telpās).

Lai šīs un cita veida problēmas, kuras rodas ceļojuma laikā (bagāžas zādzība, mantu pazušana, nelaimes gadījumi) nesabojātu prieku par brīvdienām, atcerieties, ka pašu un savu tuvinieku drošības dēļ, nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu. Lai izdevies atvaļinājums!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *