Batuti izklaidēm vasarā – kā izvēlēties?

batuti

Mēdz teikt, ka ikvienā pieaugušajā mīt bērns. Tikai tas dažiem ļauj par sevi manīt biežāk, bet citiem – gandrīz it nemaz. Lai vai kā, izklaidēšanās un priecāšanās par dzīvi vienmēr ir novērtējama, ar noteikumu, ka tas tiek darīts apdomīgi. Viena no izklaidēm, kas mūsdienās lielu popularitāti ieguvusi gan bērnu, gan pieaugušo vidū, ir batuti. To izvēle ir plaša, tāpēc noskaidrosim, kas jāņem vērā, kad plānojat iegādāties šādu preci.

Pirmkārt, jāņem vērā batuta labās īpašības – tas ne tikai ļauj dedzināt kalorijas un uzlabot vielmaiņu, bet arī attīsta koordināciju, uzlabo stāju un līdzsvara sajūtu. Mūsdienās ir pieejami batuti, gan maziem, gan lieliem, tādēļ priecāties var visi! Batutus parasti novieto uz līdzenas virsmas, piemēram, dārzā.

Kā noskaidrot, vai batuts ir piemērots jums? Jāņem vērā tas, ka cilvēkiem ar locītavu, muguras, sirds vai asinsvadu problēmām nav ieteicams izmantot batutu. Pirms kāpjat uz tā, noskaidrojiet, kāds ir batuta maksimālais pieļaujamais svars. Dažāda izmēra batutiem tas parasti atšķiras.

Pirms iegādājieties batutu, pārliecinieties par tā materiāla kvalitāti, kā arī stiprinājumiem, īpašu uzmanību pievēršot atsperēm. Izvēloties lētākos modeļus, pastāv lielāks risks, ka batuta mūžs būs salīdzinoši īss, kā arī tas var būt bīstams lietošanai. Turklāt atsperu maiņa ir diezgan dārga, tādēļ labāk uzreiz ieguldīt naudu kvalitatīvā pirkumā. Veikalos un arī internetā ir pieejami batuti ar un bez drošības tīkla. Eksperti norāda, ka drošības apsvērumu dēļ vienmēr vajadzētu izvēlēties batutu ar tīklu.

Ja nekad iepriekš neesat lēkājuši uz batuta, pirms kāpšanas uz tā ieteicams izstaipīties, lai negūtu traumas. Pirmajās reizēs nevajadzētu pārcensties ar augstiem lēcieniem, tā vietā centieties sajust, kā batuts darbojas un kāds ir tā atsperīgums. Jāievēro tas, ka nepieciešams uzturēties batuta vidusdaļā. Vispirms sāciet ar nelieliem lēcieniem un pēc tam, kad būsit pieraduši, varat lekt augstāk, taču, protams, saprāta robežās. Ja vēlaties zināt, vai spējat kontrolēt savus lēcienus, ņemiet vērā, ka vietai, no kuras palecaties un kur piezemējaties, jābūt vienai un tai pašai. Pēc tam, kad būsit to apguvuši, varat sākt veidot sarežģītākas kombinācijas. Tāpat nav ieteicams uz batuta pavadīt ilgu laiku, jo tas var palielināt ievainojumu gūšanas risku.

Labākais apģērbs, kuru nēsāt, atrodoties uz batuta, ir ērtas sporta drēbes – t-krekls, bikses vai šorti un biezas zeķes vai basas pēdas. Lai izvairītos no nobrāzumiem, varat vilkt kreklu ar garām piedurknēm. Noteikti nevelciet kurpes ar cietām zolēm, jo tā varat sabojāt batutu.

Uzstādot batutu, atstājiet virs tā vismaz 7 metru brīvu vietu, kā arī izvairieties to novietot dažādu koku, kabeļu, rotaļu vietu, baseinu un citu riskantu lietu tuvumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *