Arhitektu birojs

Arhitektu birojsBrīdī, kad tiek nolemts par labu mājas būvniecībai, daudzi no mums ir nonākuši situācijā, kad ir jāizvēlas īstais arhitektu birojs un īstais arhitekts. Tas nemaz nav tik vienkāršs uzdevums, jo ir jāiepazīstas ar visai plašo piedāvājumu klāstu un jāatsijā sev piemērotākie piedāvājumi.
Pirms izlemiet par labu kādam arhitektu birojam, ir jāiepazīstas ar tā darbības veidu un apjomu. Vai tā ir sabiedrisko ēku, biroju, privātmāju vai daudzdzīvokļu ēku projektēšana? Vai šis birojs nodarbojas arī ar interjera projektu izstrādi?
Ir jānoskaidro, vai arhitektu birojs spēj nodrošināt:
1. Būvprojekta sadaļu izstrādi;
2. Licencētu speciālistu piesaisti;
3. Inženieru biroju piesaisti;
4. Būvdarbu autoruzraudzību;
5. Plānoto izmaksu atbilstību reālajām izmaksām.
Noteikti ir jāiepazīstas ar iepriekšējiem arhitektu veikumiem – jāizvērtē, vai konkrētais arhitektu birojs spēs izpildīt Jūsu ekspektācijas un jānovērtē tā “rokraksts”. Atcerieties, ka jānovērtē ir ne tikai arhitektūras risinājums, bet arī ēkas funkcionalitāte un droša ekspluatācija. Īpaši svarīgi šie jautājumi ir sabiedrisko ēku projektiem.
Ja Jums ir svarīga labiekārtota teritorija ar pārdomātu plānojumu un racionālu zemes izmantojumu, tad ir ļoti svarīgi, lai Jūsu izvēlētais arhitektu birojs spēj piedāvāt šīs lietas. Ar to nodarbojas ainavu arhitekti.
Sadarbība ar arhitektu
Ja skatās no cilvēciskā viedokļa – ir jāizvērtē, vai spēsiet sadaboties ar konkrēto arhitektu, jo, lai rezultāts izvērstos kā iecerēts, ir ļoti būtiska savstarpējā sapratne un komunikācija. Nereti arhitekts kļūst par draugu, kam tiek atklāta privāta informācija par sevi un savu ģimeni.
Tajā pašā laikā ir arī jāsaprot, ka būvniecības process ir sarežģīts – arhitektam pavisam noteikti būs savi apsvērumi, argumenti un citas procesa iekšējās lietas, ko nespeciālistam ir grūti saprast. Tādēļ nenāktu par sliktu iepriekš nedaudz sagatavoties, kā arī pēc iespējas konkrētāk atklāt savas vēlmes un mērķi, kam objekts kalpos.
Kā notiek būvniecības process?
1. Pirmkārt, tiek izvēlēts arhitektu birojs un savs arhitekts;
2. Notiek dialogs ar arhitektu – klients izsaka savas vēlmes, savukārt, arhitekts klientam piedāvā savus risinājumus un kopā tiek izvēlēts piemērotākais;
3. Projekta izstrāde;
4. Būvatļaujas iegūšana;
5. Projekta realizācija.
Protams, šis ir ļoti vienkāršots būvniecības procesa atainojums, jo ir nepieciešams iziet daudz un dažādas procedūras, lai nonāktu līdz projekta realizācijai. Visu nepieciešamo informāciju ir iespējams uzzināt Jūsu izvēlētajā arhitektu birojā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *