5 ieteikumi, kā izvēlēties taviem zobiem atbilstošāko zobu pastu

zobupastaZobu higiēna ir viena no tām lietām, par kuru būtu jārūpējas ikvienam no mums, neatkarīgi no vecuma vai dzimuma. Turklāt rūpes par mutes dobuma veselību nesastāv tikai no vienas darbības. Tas ir vairāku atšķirīgu procesu kopums, sākot ar zobu tīrīšanu un, beidzot ar regulāru zobārsta apmeklēšanu. Uz profilaktisko pārbaudi pie stomatologa vajadzētu doties ne retāk kā divas reizes gadā, savukārt, runājot par tīrīšanu, visiem zināms, ka zobi ir jātīra vismaz divas reizes dienā, izmantojot piemērotu zobu birsti un zobu pastu. Taču, kā lai neapjūk plašajā zobu pastu klāstā? Piedāvājam jums 5 ieteikumus, kā izvēlēties piemērotāko zobu pastu tieši jūsu zobiem.

No kariesa pasargājošās zobu pastas

Šādu zobu pastu sastāvā visbiežāk sastopami fluorīdi. Izplatītākais fluorīda savienojums, kuru izmanto zobu pastās, ir nātrija fluorīds (NaF) vai arī aminfluorīds.

Iekaisumu ārstējošās zobu pastas

Šīs zobu pastas parasti ieteicamas tiem cilvēkiem, kuri ikdienā, tīrot zobus, saskaras ar smaganu asiņošanu, kas liecina par iekaisumu. Pastu sastāvā ir dažādu ārstniecisko augu ekstrakti, hlorheksadīns u.c. vielas. Tomēr ir jāatceras, ka ar pareizas zobu pastas izmantošanu vien nepietiks, lai atbrīvotos no smaganu iekaisuma. Sastopoties ar šādu problēmu, noteikti jāapmeklē zobu higiēnists, kurš noteiks, cik nopietns ir iekaisums, kā arī pastāstīs par iespējamiem ārstēšanas veidiem. Visbiežāk nepieciešams attīrīt zobus no aplikuma un zobakmens, kuros ir ļoti daudz baktēriju, un tās savukārt rada smaganu iekaisumu. Izmantojot atbilstošu zobu pastu, jūs palīdzēsit smaganām ātrāk atveseļoties.

Zobu pastas jutīgiem zobiem

Ja esat ievērojuši, ka kāds no jūsu zobiem (tuvāk pie smaganas) reaģē uz aukstu, karstu, skābu un saldu, tas var liecināt par to, ka zoba sakne ir atsegta vai arī ir zaudēts emaljas slānis. Ja ikdienā bieži lietojat skābus produktus (citrusaugļus, vīnu, atspirdzinošos dzērienus) vai arī nepareizi tīrāt zobus, radot pārāk lielu spiedienu uz tiem, varat nodarīt nopietnu ļaunumu zobu emaljai. Zobu pastas ar īpašu sastāvu palīdzēs mazināt zobu jutīgumu, taču, ja zobs būs caurs, tad pasta nepalīdzēs, un nāksies vien doties pie zobārsta.

Balinošās un baltinošās zobu pastas

Šo zobu pastu sastāvs samazina tumšo aplikumu, kurš parasti veidojas no kafijas, tējas, vīna un arī smēķēšanas. Parasti šādas zobu pastās ir sastopams ūdeņraža peroksīds vai abrazīvas vielas, kā arī dažādi fermenti.

Zobu pasta, kas novērš sliktu elpu

Runājot par šādu zobu pastu nepieciešamību, vispirms jānorāda uz to, ka slikta elpa visbiežāk ir saistīta ar zobu aplikumu, zobakmeni, bojāties zobiem vai arī kuņģa slimībām, tāpēc ieteicams konsultēties ar zobārstu, lai noskaidrotu, kāds ir šīs problēmas cēlonis. Zobu pasta to neatrisinās, tikai palīdzēs ilgāk uzturēt elpu svaigu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *