Kad domājam par jaunu lietu pirkšanu

šujmašīnas iesācējiemEkonomiski skatoties, šis ir laiks, kad par ikviena lielāka pirkuma veikšanu, rūpīgi domājam – vajadzīgs tas mums, cik steidzami, un, vai to nav iespējams atlikt, nepirkt, vai, kur nopirkt lētāk. Reti kurš var tā, ar vieglu roku iegādāties visu, ko vēlas, grib un kas nepieciešams. Un, kad jāizvērtē pirkumu nepieciešamība, netērējot līdzekļus lieki, nevaram atļauties untumu pēc iegādāties kaut ko jaunu, ko ikdienā nemaz neizmantosim. Continue reading “Kad domājam par jaunu lietu pirkšanu”

Mazāka tehnika aizņem mazāk vietas

mazas saldētavasVisos laikos bijis ierasts veidot krājumus ziemai. Tāpat kā mūsu senči vēl sen pirms tika izgudrota dažāda tehnika, kā uzglabāt pārtiku ilgāk, arī mēs cenšamies vasarā veidot krājumus ziemai. Interesanti – vai tas tāpēc, ka tā bioloģiski vienkārši iestrādāts cilvēka būtībā – krāt un gatavoties „sliktākam” laikam, vai vienkārši ieradums, ko neapzināti esam paņēmuši līdzi no saviem vecvecākiem un vecākiem. Continue reading “Mazāka tehnika aizņem mazāk vietas”

Kā panākt, lai bērns sāktu sportot?

sporta somas bērniemDisciplīna, motivācija, apņemšanās un sadarbība ir tikai dažas dzīvē nepieciešamas prasmes, kuras tavam bērnam var palīdzēt attīstīt sportiskas aktivitātes. Turklāt sports ir viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt, lai tava atvase ir fiziski aktīva un vesela ilgtermiņā.

Iepazīstinot bērnu ar futbolu, basketbolu, peldēšanu vai kādu citu sporta veidu, ir svarīgi atrast pareizo pieeju, kas pakāpeniski mazo cilvēciņu pieradinātu pie jaunās aktivitātes un iemācītu mīlēt sportu. Continue reading “Kā panākt, lai bērns sāktu sportot?”